Skip to content

Ustawienie anteny satelitarnej pod NC+

Zakup dekodera z NC+, Orange lub Cyfrowego Polsatu (również telewizja na kartę), ale obawiasz się samodzielnego montażu anteny satelitarnej, to nie martw się! Nie ma potrzeby, aby robić to samodzielnie. Wystarczy kontakt z fachowcem, a on Ci pomoże. Rzeczywiście, nie jest to łatwe zadanie dla niedoświadczonego majsterkowicza, jednak odpowiednie ustawienie anteny ma kluczowy wpływ na jakość odbioru satelitarnego. Jednak po przeczytaniu tego poradnika, instalacja anteny satelitarnej będzie znacznie łatwiejsza. Zobacz więc, jak ustawić antenę satelitarną i ją podłączyć.

Koszt budowy domu można obliczyć samodzielnie za pomocą Kalkulatorów budowlanych.

Aby optymalnie wybrać miejsce do instalacji anteny, należy upewnić się, że w pobliżu nie ma wysokich drzew, budynków lub innych obiektów, które mogą blokować jakość sygnału z południa. Odległość czaszy od dekodera nie powinna przekraczać 25 metrów, gdyż może to mieć negatywny wpływ na jakość sygnału. Nc+ kontakt to przełomowy sposób na łączenie się z otaczającym Cię światem. Wiemy, że trudno jest nadążyć za różnymi sposobami komunikowania się ludzi, dlatego uprościliśmy to dla Ciebie.

Antena satelitarna, a właściwie zestaw antenowy, powinien składać się z anteny satelitarnej, konwertera, masztu antenowego i uchwytów, kabla antenowego (75 Ohm), złączek typu “F” oraz złącza odgromowego. Do tego potrzebne nam będą odpowiednie narzędzia do prawidłowego montażu. W tym celu zaopatrzmy się w wiertarkę udarową, zestaw kluczy, taśmę izolacyjną, kołki rozporowe, opaski montażowe, linijkę i kątomierz. Będąc tak wyposażonym, możemy zabrać się za ustawienie anteny satelitarnej.

Pierwszym krokiem jest zamocowanie masztu na górze anteny za pomocą śrub i nakrętek zabezpieczających. Drugi krok to podłączenie złącza F do jednego końca kabla i podłączenie go do jednej strony skrzynki konwertera z innym złączem F na jego bazowym końcu, a następnie podłączenie kolejnego złącza F z jego drugiego końca do tyłu skrzynki odbiornika satelitarnego, który powinieneś mieć już podłączony.

3 komentarze

 1. Jarek
  6 lipca 2022 @ 10:39

  Ja osobiście jestem zadowolony z tych wskazówek dotyczących ustawienia anteny nc+. Miałem problemy, aby uzyskać go do pracy w ogóle, ale po wykonaniu kroków w tym artykule, byłem w stanie uzyskać go działa idealnie!

 2. Leszek
  6 lipca 2022 @ 10:40

  Dawno nie używałem anteny i nie byłem pewien jak się zabrać za jej ustawienie. Cieszę się, że znalazłem ten artykuł, który ma wszystkie informacje potrzebne do tego.

 3. Adam
  6 lipca 2022 @ 10:41

  Jako profesjonalista w dziedzinie technologii i elektroniki, zawsze szukam sposobów na poprawę mojej wiedzy i umiejętności.

  Gorąco polecam ten artykuł, jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o antenach lub zwiększeniem swojej wiedzy na ten temat!

Dodaj komentarz