Skip to content

Porównanie aplikacji do zamawiania taxi

Rośnie liczba platform do zamawiania przejazdów. Często są one tańsze od klasycznych usług taksówkarskich, a na dodatek ułatwiają proces zamawiania przejazdu na wiele sposobów, m.in. udostępniając podgląd trasy, cenę czy różne opcje zapłaty za usługę.

Z jakich platform do zamawiania przejazdów możemy korzystać w polskich miastach?

Uber to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych aplikacji taksówkowych. Obecnie działa w wielu krajach na całym świecie. W Polsce usługi Ubera dostępne są w większości dużych miast, w tym w Warszawie i Krakowie. Do zamówienia taksówki można użyć jednej z jej aplikacji mobilnych.

Taxify to kolejna znana aplikacja taksówkowa działająca w Polsce. Istnieje od 2013 roku i zyskała popularność wśród użytkowników dzięki prostemu interfejsowi i przystępnym cenom w porównaniu z tradycyjnymi usługami taksówkarskimi (średnia opłata za jeden kilometr kosztuje około 30% mniej). Taxify oferuje kilka rodzajów samochodów (w tym minivany), więc zawsze można wybrać odpowiedni typ w zależności od potrzeb.

FREE NOW z kolei jest to nieco inna usługa niż Uber i Bolt, od początku podobna do klasycznej taksówki (ja jako pierwsza współpracowała z licencjonowanym taksówkarzem, choć należy pamiętać, obecnie w ramach Transportu Drogowego Ustawa z dnia 16 maja 2019 r. każdy świadczący usługi pasażerskie musi posiadać licencję taksówkarską – także kierowcy Uber i Bolt), jednak zamówienia składane są z poziomu aplikacji mobilnej, która pozwala wybrać kierowcę, poznać cenę przejazdu w zaliczkę lub zapłać za usługę.

Uber to platforma do wspólnego przejazdu, która wykorzystuje aplikację na smartfona do łączenia pasażerów, kierowców i pasażerów potrzebujących transportu. Cały proces przebiega zgodnie z prostą zasadą, że klient podaje miejsce odbioru i miejsce docelowe, a Uber przekazuje te dane najbliższemu kierowcy, który może dokończyć przejazd – to takie proste! Kierowcy nie są anonimowi, system ocen zapewnia, że ​​usługę świadczą sprawdzone i zaufane osoby polecane przez klientów.

Bolt to polska firma, która stworzyła aplikację do organizowania przewozu osób. Łączy ona kierowców i pasażerów, pozwalając im łatwo się odnaleźć. Pasażer określa miejsce odbioru i cel podróży, a aplikacja przekazuje te szczegóły kierowcy, który następnie potwierdza swoją gotowość do wykonania kursu.

Np. kontakt bolt wrocław to usługa, która umożliwia mieszkańcom Wrocławia szybkie i łatwe poruszanie się po mieście. Bolt Wrocław kontaktuje się ze swoimi klientami za pośrednictwem strony internetowej oraz poczty elektronicznej.

3 komentarze

 1. Tomasz
  3 sierpnia 2022 @ 13:02

  Jeśli kiedykolwiek prowadziłeś dla Ubera, wiesz, że może to być ciężka praca – i to wtedy, gdy robisz to swobodnie. Jeśli jeździsz w pełnym wymiarze godzin, 12 godzin dziennie (7 dni w tygodniu), bez przerw i bez korzyści, to naprawdę zaczyna się niedobra jazda.

  Problem polega na tym, że nie ma wielu przepisów, które chroniłyby takich kierowców jak Ty przed przepracowaniem i niedostatecznym wynagrodzeniem. A jeśli coś pójdzie nie tak podczas jednej z takich jazd? Cóż… to po prostu szkoda, prawda?

 2. Maciek
  3 sierpnia 2022 @ 13:04

  Powiem Wam, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom i kierowcom wymaga od wszystkich kierowców przejścia rygorystycznej kontroli przeszłości. Kontrole te obejmują sprawdzenie historii prowadzenia pojazdu, historii karnej oraz przeszukanie rejestrów DMV.

  Ponadto wszyscy kierowcy posiadają licencję.

 3. Arek
  3 sierpnia 2022 @ 13:05

  Czytałem, że kierowcy są licencjonowani, ale trudno mi w to uwierzyć – licencję posiada taksówkarz lub wspólnik prowadzący firmę, który udostępnia swój wypis z licencji kierowcy. Nieoznakowane Ubery często są w kraju nielegalnie i Policja nie kontroluje ich jak taksówek, bo tak chore i dziurawe jest polskie prawo.

Dodaj komentarz