Skip to content

Dalsze plany inwestycyjne Grupy Kapitałowej Martes Sport

Spółki tworzące polską Grupę Martes Sport są połączone wzajemnymi relacjami i działają na rynku międzynarodowym od ponad dwudziestu lat. Obecnie sieć posiada ponad 370 sklepów w Polsce i za granicą. Plany rozwoju obejmują ekspansję skoncentrowaną na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Sieć sklepów detalicznych firmy obejmuje sklepy ze sprzętem sportowym i fitness, centra handlowe, supermarkety i hipermarkety. W asortymencie znajduje się sprzęt sportowy i akcesoria dla miłośników fitnessu, a także odzież popularnych marek: Nike, Adidas, Asics i Puma; obuwie od New Balance; deski snowboardowe od Burton Snowboards; narty od K2 Skis; rowery od Cervélo Cycling; kaski od Giro; sprzęt do nurkowania od Mares Diving Center; sprzęt outdoorowy od Mountain Equipment Co-op (MEC); wędki od Shakespeare Fishing Rods; strzelby myśliwskie od Blaser Hunting Rifles.

Martes Sport to wiodąca sieć handlowa w Europie Wschodniej, której przychody ze sprzedaży w 2020 roku wyniosą ponad 1 500 mln euro.

Z Biurem Obsługi Klienta Matres Sport można się skontaktować za pomocą martes sport infolinia. Należy podać własne dane kontaktowe – adres e-mail, numer zamówienia oraz treść wiadomości. Konsultanci, po otrzymaniu zgłoszenia, rozwiązują problem i kontaktują się z klientem drogą mailową.

Tylko w ubiegłym roku, w okresie od marca 2020 do maja 2021, w Polsce, Czechach i Rumunii otwarto 28 nowych placówek handlowych Martes Sport.

Koncept Martes Sport Pro jest elementem strategii firmy, której celem jest poprawa poziomu obsługi i zwiększenie sprzedaży.

Trwa modernizacja istniejących sklepów pod kątem ich atrakcyjności konsumenckiej, oferty produktowej i struktury asortymentowej. Zgodnie z planem jest to modernizacja sklepów do konceptu 1,5 – konsekwentnie realizowanego od blisko dwóch lat. Wszystkie zmiany przeprowadzane są na podstawie badań Customer Experience we współpracy z pracownią Schwitzke&Górski, która stworzyła projekt o podwyższonym standardzie, odpowiadający na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku.

W maju 2021 roku na rynku premierę miał nowy koncept Martes Sport Pro, obejmujący 70 sklepów stacjonarnych, których dotychczasowa baza produktowa została znacząco poszerzona o sprzęt sportowy – w kluczowych dla takiego asortymentu lokalizacjach.

Grupa Martes Sport może pochwalić się dynamicznym rozwojem w sprzedaży hurtowej. Jest to możliwe m.in. dzięki stale poszerzającemu się portfolio marek w dystrybucji Grupy. Oprócz marek własnych takich jak Hi-Tec, Magnum, Elbrus, Iguana, Bejo, IQ, Coolslide, Aquawave i Martes w dystrybucji GK Martes Sport znajdują się marki Nike Accessories, Arena, O’Neill, Brugi, Russell Athletic i PEAK.

GK Martes Sport to firma o bogatej historii, która rozpoczęła się na początku lat 80. Od tego czasu firma urosła do rangi światowej marki, a dziś oferuje szeroką gamę produktów, w tym sprzęt sportowy, odzież i akcesoria dla miłośników sportu.

Firma zajmuje się również innymi obszarami, takimi jak public relations, kampanie reklamowe i działania sponsorskie. Co ważne, w najbliższym czasie lista ta poszerzy się o kolejne światowej klasy marki. Warto również wspomnieć o usłudze dedykowanej produkcji dla marek zewnętrznych – segmencie, w którym dzięki doskonałemu zapleczu projektowemu zlokalizowanemu w polskiej siedzibie oraz zakładom produkcyjnym na rynkach azjatyckich, GK Martes Sport realizuje projekty dla kontrahentów z całego świata, a jej produkty trafiają na rynki Malezji, Kostaryki, Ekwadoru, Egiptu, Izraela, RPA oraz wielu krajów europejskich.

3 komentarze

 1. Krzysztof
  28 lipca 2022 @ 14:24

  Ja osobiście cieszę się, że firma Martes Sport rozwija się w takim stopniu, że jest to bardzo satysfakcjonujące.

  Jest to dla mnie ważne, bo widzę jak wpłynie na moje życie na wiele różnych sposobów i podoba mi się to, jak na mnie wygląda.

 2. Jarek
  28 lipca 2022 @ 14:25

  Bardzo się cieszę, że widzę ten rozwój firmy Martes Sport. Jestem podekscytowany, aby zobaczyć, co jeszcze zrobią w przyszłości.

 3. Łukasz
  28 lipca 2022 @ 14:26

  Ja osobiście cieszę się, że Martes Sport rozwija się w takim stopniu. Jestem pod wrażeniem ostatnich zmian i aktualizacji strony internetowej firmy oraz obecności w mediach społecznościowych. To wspaniale widzieć, że firma rośnie i rozwija się w tak pozytywny sposób!

Dodaj komentarz