Skip to content

Czy Uber przestanie pełnić funkcję taxi?

Uber zapowiedział szereg nowych usług, z których już wkrótce będą mogli korzystać jego klienci – mających być odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Nie wszystkie jednak mogą się spodobać konkurencji.

Czasy siedzenia w czterech ścianach na czterech nogach są już przeszłością. A ponieważ można się teraz swobodnie przemieszczać, Uber ogłosił szereg nowych usług, z których już wkrótce będą mogli korzystać jego klienci – mających być odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Nie wszystkie z nich mogą jednak spodobać się konkurencji.

Uber Travel to usługa, która pozwoli na rezerwację przejazdów na każdym etapie podróży za pomocą jednego kliknięcia. Jak. Wystarczy, że użytkownik połączy swoje konto Gmail z aplikacją, z której Uber pobierze informacje o rezerwacji, aby za każdym razem zapewnić transport do miejsca docelowego (np. na lotnisko lub do/z hotelu).

Ta nowa funkcja jest częścią planu GO&GET 2022 firmy Uber, który będzie obejmował również rozszerzenie opcji carpoolingu i nowe pojazdy autonomiczne.

Uber nie jest osamotniony w tych działaniach: inne firmy, takie jak Lyft i Waymo, również pracują nad podobnymi rozwiązaniami.

Uber uruchamia nową usługę o nazwie Uber Charter, która pozwoli klientom rezerwować pociągi, autokary, samochody i inne pojazdy bezpośrednio przez aplikację.

Usługa będzie początkowo dostępna w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a mieszkańcy Wielkiej Brytanii również będą mogli uzyskać do niej dostęp później tego lata. Klienci mogą korzystać z usługi, aby zarezerwować taksówki lub uzyskać przejazdy od kierowców, których już znają.

Osoby korzystające z usługi otrzymają 10% zwrotu w postaci Uber Cash za każdy przejazd zarezerwowany za jej pośrednictwem.

Uber na swojej imprezie GO&GET 2022 zapowiedział dwie nowe usługi.

Jedną z nich są vouchery, które pozwolą organizatorom imprez takich jak spotkania rodzinne czy firmowe na pokrycie kosztów podróży swoich gości – wystarczy, że w aplikacji wpiszą szczegóły wydarzenia i maksymalną kwotę do pokrycia, a następnie przekażą gościom unikalny kod (to oni ustalą kiedy i gdzie pojadą, a strona płacąca pokryje tylko zrealizowane przejazdy). Podobnie można przygotować vouchery na posiłki w usłudze Uber Eats. Obecnie vouchery są dostępne w Polsce w ramach usługi Uber dla firm.

Firma ogłosiła również, że klienci w wybranych lokalizacjach mogą korzystać z Uber Comfort Electric, czyli możliwości zamówienia przejazdu elektrycznym pojazdem klasy premium, takim jak Tesla czy Polestar. Usługa jest już dostępna w Los Angeles, San Francisco, San Diego i Dubaju, a wkrótce ma zostać wprowadzona do kolejnych miast.

Natomiast podczas GO&GET 2022 zapowiedziano kilka nowych funkcji dla Uber Eats, w tym możliwość zamawiania jedzenia za pomocą Google Assistant, który będzie zintegrowany z aplikacją (początkowo tylko w języku angielskim od lata 2022), a także na stadionach poprzez pominięcie kolejki – można odebrać jedzenie zaraz po jego przygotowaniu. Obecnie dostępne są opcje w Los Angeles na Dodger Stadium i Angel Stadium; Nowym Jorku na Yankee Stadium; Waszyngtonie na Capital One Arena; Houston na Minute Maid Park; San Jose na PayPal Park; oraz Rennes we Francji na Roazhon Park.

Uber ogłosił wprowadzenie dwóch nowych usług oraz uruchomienie Uber One w Los Angeles. Usługa jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Oczekuje się, że wkrótce do listy dołączą kolejne kraje.

O ile wszystkie te nowości z pewnością ucieszą klientów, to konkurencja niekoniecznie jest tak zadowolona. Uber kontakt telefoniczny oferuje interesującą możliwość zamówienia przejazdu pojazdem o większej pojemności.

3 komentarze

 1. Jola
  12 lipca 2022 @ 12:53

  Mają ogromny wybór samochodów, a wszystko w bardzo przystępnych cenach.

  Świetnie, że istnieje firma Uber, która wnosi nowy zakres usług na rynek taksówkowy, jako klientka jestem zadowolona i polecam.

 2. Krystian
  12 lipca 2022 @ 12:54

  Jako klient jestem bardzo zadowolony z usług firmy Uber. Świetnie, że jest firma, która wprowadza nowy zakres usług na rynek taksówkowy. Kierowcy są zawsze na czas i są przyjaźni.

  Polecam każdemu, kto potrzebuje podwózki!

 3. Jan
  12 lipca 2022 @ 12:55

  Jestem klientem Ubera od kilku lat i myślę, że to świetnie, że rozszerzają swoją ofertę na rynek taksówek. Zawsze miło jest mieć więcej opcji, jeśli chodzi o transport, ponieważ oznacza to, że masz większy wybór, jeśli chodzi o to, z czego możesz skorzystać i ile jesteś gotów za to zapłacić.

Dodaj komentarz