Skip to content

Bon turystyczny jak należy go aktywować?

 Bon turystyczny będzie można wykorzystać jeszcze w czasie wakacji, a nawet nieco dłużej. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy. Zawarto w niej przedłużenie ważności bonu turystycznego jako formę wsparcia finansowego dla polskich rodzin.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że bon turystyczny będzie teraz ważny do 30 września 2022 roku. Jest to dobra wiadomość dla rodzin, które jeszcze nie wykorzystały bonów, gdyż oznacza to, że mają na to dodatkowy rok. Jak aktywować bon turystyczny, żeby cieszyć się Twoim bonem i udanymi wakacjami.

Bon turystyczny to realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją ekonomiczną spowodowaną epidemią Covid-19. Świadczenie w postaci bonu przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, w tym na dzieci niepełnosprawne.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE) to serwis internetowy, w którym możesz założyć i zarządzać swoim profilem ZUS. Możesz to zrobić, logując się za pomocą swoich danych uwierzytelniających od zaufanych dostawców, np. swojego serwisu bankowości internetowej.

Bon ten uprawnia okaziciela do pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, obozie rehabilitacyjnym, harcerskim, sportowym lub rekreacyjnym w Polsce. Voucher jest ważny do 30 września 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę lub inne środki płatnicze.

Bony wydawane są na każde dziecko do 18 roku życia. Wartość bonu nie ulega zmianie i jest przyznawany w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

3 komentarze

 1. Jerzy
  30 czerwca 2022 @ 15:56

  To jest super sposób na zdobycie super, że można w ten sposób aktywować bon turystyczny, to jest mega dobre i korzystne.

  Jestem super podekscytowany, aby ogłosić, że teraz możesz aktywować swój bon turystyczny, robiąc to!

 2. Krystian
  30 czerwca 2022 @ 15:57

  Bony turystyczne to coś, co można aktywować na wiele sposobów, ale najwygodniejszym i najkorzystniejszym sposobem jest zrobienie tego za pośrednictwem aplikacji. W ten sposób możemy zapewnić, że nasi klienci będą w stanie uzyskać jak najwięcej korzyści ze swoich bonów turystycznych, wykorzystując je w jak największym stopniu.

 3. Kasia
  30 czerwca 2022 @ 16:00

  Wykorzystanie bonu turystycznego to najlepszy sposób na zaplanowanie podróży, a sam proces jest prosty i wygodny.

  Bardzo się cieszę, że jest ten bon na rzecz turystyki.

Dodaj komentarz